| DeeaPhone a întrebat:

Am dat resetare unui telefon de al meu Huawei Y530 si a ramas pe resetare cu robotul acela si imi arata Se instaleaza actualizarea de sistem si acum nu se mai deschide dar imi arata pe la gatul robotului Formating /data. Cine ma poate ajuta ii multumesc mult

1 răspuns:
| Vladiasazea a răspuns:

Dai resetare din butoane.
Scoatei bateria lasa-l fara baterie 1 minut apoi bag-o inapoi si apasa similta pe butoanele power si volum up (in sus) si de aici e simplu iti va aparea mai multe optiuni, sezectezi wipe data/factory reset.
http://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-ascend-y530/