| dandiana1904 a întrebat:

am primit un iPhone 5s in luna Aprilie pe la sfârșit si zilele trecute s a spart ecranul după ce l am scăpat pe jos. Țin sa mentionez ca telefonul este încă in garanției insa nu are acea asigurare si nu sunt sigura dacă ecranul spart intra in garantie( sau intra?). Nu as vrea sa cumpăr un ecran care nu este original si știu ca singura metoda de a procura unul original este de a cumpara un telefon pt piese( oare sticla de la iPhone 5 este compatibila cu cea de la 5s)? mai țin sa mentionez ca nici o alta funcție a telefonului nu este afectat...ce ma sfatuiti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca defectiunea a fost din vina ta va trebui sa platesti reparatia, aceasta nu intra in garantie. La atelierul de reparatii ar trebui sa aiba sticla si o pot inlocui.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

1 la mana ecranul spart nu intra in garantie deoarece l-ai supus unui joc mecanic politica garantiei spune ca il repara doar daca ''se strica singur'' fara sa ii faci tu ceva.2 la mana chiar daca este spart doar geamul acela display-ul telefonului trebuie inlocuit cu totul doarece geamul si touchscreen-ul sunt atat de bine lipite intre ele incat nu pot fi separate.3 la mana displayul iphone-ului se numeste digitizer si conta undeva intre 300-400 ron+manopera. FUNDA!?

| Miuletz a răspuns:

Mai bine il repari si il dai pe un s5 este de 10 ori mai bun (camera foto mai buna, procesor mai bun, baterie mai buna, calitate mai buna, colori mai vi ) cauta pe net, decat sa ti javra aia de iphone care se sparge (recunosc inainte adica iphone, iphone 2 erau bune nu suflai si crapa) Samsung are gorila glass si poti sa arunci cu el ca tot nu se sparge (bine pana la urma daca il arunci in sus se poate sparge)