| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Cu toate ca iPhone 14 inca nu a fost lansat incat sa fie cumparat, nelamurirea mea este urmatoarea: Foliile de protectie pentru iPhone 13 (normal) se potrivesc cu iPhone 14 (tot normal)? Am observat ca ecranul este tot de 6.1 inchi la ambele telefoane, insa, foliile de iPhone 13 pe care le am au si (nu stiu sa ma exprim) acea parte neagra a ecranului...
• Ma gandeam, oare se potrivesc? Poate deranja acel contur negru? Sau poate difera locul unde se afla difuzorul sus?
Ce parere aveti?

Las aici link-ul de la folii, poate ajuta: https://www.accesorii-euroama.ro/......negru.html

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 se pare că ai dreptate!

2 de ce ai pune o folie de doi bani pe un telefon de mii de lei?

| relian a răspuns:

Vineri acu aduc astia telfoanele la magazin, astea 14. Inytra pe apple.com si compara ambele modele, iti arata poze si specificatii la fiecare.
Hai ca ma uit eu sa nu zic ca is rau laughing oricum o sa iau si eu unu de asta 14, dar pro, ala 14 simplu e ca si 13 laughing deci e de fapt 13 dar ii zice 14 laughing au acelasi procesor

Ok ma uitai la iphone si am vazut 14 si 13, is exact la fel, deci poti folosi aceiasi folie ce spui tu.
Ambele au aceleasi specificatii, acelasi procesor A15 doar ca la 14 procesorul are 5core GPU fata de 4 corte gpu la ala 13, cam aia e toata diferenta laughing, iar pretul este pentru ala 14 mai mult cu 100 dolari.

Is lamurit 14 simplu e ca si 13 simplu laughing cascadorii risului, iar pretu

14=800$
13=700$
13pro =900$
14 pro =1000$.
Bum bum, imi iau 14 pro laughing desi camerele is tot in relife, nu le-au facut flate, dar asta e, dar au scos gulerul ala cel are 14 simplu si 13.

Deci 14 simplu are guler exact ca si 13, is lamurit, doara 14 pro si max nu mai au guleru ala, dar au ceva oval alungit care arata ca ce o arata laughing cred ca ai vazut, ii zice insula, care se mareste sau se micsoareaza, e ceva gen o bara de meniuri ceva genu.

Deci o sa iau 14 pro mov laughing tu daca iei 14 simplu, ia-ti albastru, eu culoarea aia as fi vruto, dar nu au la 14 pro.

Deci folia de la 13 simplu si 13 pro se potriveste la 14 simplu, poate si la 14 pro, sa nu zic sigur.

Carcasa iei de pe net, nu lua de la magazine ca te usuca aia cu pretu ala astronomic laughing
Eu dau pe o carcasa undeva intre 12-15 dolari, dar iau de pe ebay. exact ca ce are Apple la vinzare in magazinele lor si la pret dealde 50-60 dolari.