| Rankup a întrebat:

TPU am o tableta myria, si am dat din greseala folia jos. Stie cineva unde as putea gasi o folie pentru ea(ecranul are inchi)? Sau daca nu ii pun folie se poate zgaria(nu o scot din casa oricum)

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Mergi la un service si intreaba acolo; aplicarea folie costa in jur de 10-20 lei iar folia ma indoiesc ca daca cea mai ieftina pentru telefoane costa 30 lei, cea pentru tableta sa nu fie mai putin de 100 lei.

| Rankup explică (pentru LPCTSTR):

Nu stiu daca gasesti o folie de 9hingi am cautat dar am gasit doar pentru ipad.Inca ceva dupa ce s-a dat folia jos ecranul tabletei e putin lipicios sti cumva cum sa nu mai fie asa lipicios? Lam curatat cu spirt dar nu ma prea ajutat

| LPCTSTR a răspuns (pentru Rankup):

Incearca cu alcool izopropilic, este special destinat pentru curatarea componentelor electrice.

| Rankup explică (pentru LPCTSTR):

N-am auzit niciodatata de alcol izopropilic laughing cam cat costa?

| Salontanul a răspuns (pentru Rankup):

Lasa-l pe CookieDog! Tu intrebi de folie si el iti spune de curatat! Exista acel alcool la chimicale sau prin magazinele cu telefoane, ochelari, etc. Numai ca n-ai ce face cu el. Nu-ti protejaza tableta. Cauta orice folie de 9 inch si mai mare. Daca-i mai mare o poti taia. http://bit.ly/2IIyMbG

| Rankup explică (pentru Salontanul):

Crezi ca s-ar potrivi pentru aceasta tableta https://altex.ro/......-6-0-black

| Salontanul a răspuns (pentru Rankup):

Uite una universala: http://bit.ly/2tLs7ss