| smaly a întrebat:

Am un telefon Asus zenfone 4 de 4 luni si am actualizat versiunea telefonului care a venit automat am acceptat tot ok sa instalat dar versiunea e de rahat nu imi place.
Cum sa revin la versiunea anterioara?
Daca fac resetarile din fabrica atunci si versiunea de Android revine cea veche?
Sau astept versiunea urmatoare?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Funcția de revenire la versiunea anterioară se numește downgrade și nu se face doar prin resetare. Este ceva mai dificil. Nu am folosit-o pentru că nu am avut nevoie de ea.
Sfatul meu este să rămâi pe noul soft chiar dacă este neplăcut. Acesta ajută în primul rând la economisirea energiei bateriei.
În al doilea rând te ajută pe tine sa mergi mai repede prin aplicații. Softurile noi sunt special facute pentru îmbunătățirea performanțelor telefonului. Că acestea nu sunt pe gustul nostru, căutăm să le mai ajustăm prin diferite teme. Eu zic ca să te împaci cu noul soft care va ține aproximativ 6 luni de zile.
Downgrade-ul îl poți face fara riscuri la un service.

| kepler22b a răspuns:

Trebuie sa ii dai, revenire la setarile difabrica, Odata ce faci asta vei revenii la versiunea anterioara, iar cand vei mai primii actualizari le refuzi. happy