| SkaterBaa a întrebat:

Funda! am un HTC wildfire sa 510e. tocmai ce am trecut pe versiunea 2.3.5 de android ( aveam 2.3.3 inainte)
aceasta versiune imi ocupa din memorie si imi bloceaza telefonul.
ce pot face sa revin la versiunea anterioara? am incercat sa resetez telefonul dar nu revine la versiunea din fabrica

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Acum, versiune din fabrica este cea instalata de tine. Cea veche a disparut. I-ai dat upgrade, acum trebuie sa ii dai downgrade, daca poti, daca nu, reinstalezi softul tu, sau un nene de la un service GSM.
Iar de acum stii ca inainte de a modifica ceva la un telefon scump, trebuie sa citesti macar 100 de pareri pe forumuri de specialitate, ca sa stii daca se merita.

4 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Care va sa zica esti un amator de ROM.
Singura posibilitate pe care o ai pentru a reveni la room-ul tau original e sa te folosesti de programul ODIN
dar pentru a te putea folosi de acest program trebuie sa iei de pe internet versiunea ta oficiala de rom pentru odin.
E treaba destul de complicata si daca nu stii sa o faci posibil sa iti faci brick la telefon, deci nu iti prea recomand!
Totusi mai exista o posibilitate de a iti lua un rom original adica sa vezi daca HTC pc suite iti da un update la soft desi ma cam indoiesc.
Acum am o intrebare upgrade-ul l-ai facut oficial adica prin HTC pc suite sau l-ai facut de capul tau?

| SkaterBaa explică (pentru panther2007):

Mi-a aparut pe ecran ca a aparut o noua versiune a softului.'am dat acolo si am facut update la soft. acu dacs intru la setari nu ma lasa sa dau ungrade doar sa.I dau update iar. si cand dau pe update iar imi zice ca dispozitivul meu are ultima versiune de soft. ce.I de facut?

| panther2007 a răspuns (pentru SkaterBaa):

Nu prea e nimic de facut de cat sa te folosesti de ODIN ca sa revi la versiunea anterioara de soft

| hamzadon99 a răspuns:

Android phone apps sharing
http://www.mastitune.com/