| CipriMadalin a întrebat:

Am un telefon Samsunt Galaxy Trend si acum ceva timp mi-am instalat king root de pe internet (eu cred ca de la asta a
inceput totul). Am luat niste virusi pe telefon si dupa am incercat cateva metode pentru a remedia aceasta situatie (i-am dat revenire la setarile din fabrica, am instalat un antivirus si am scanat, am incercat sa ma folosesc de pc ) dar nimic nu m-a ajutat.
Acum problema nu e ca ruleaza programele mai greu (ca si asa telefonul e destul de vechi) dar imi instaleaza anumite aplicatii fara ca eu sa pot face ceva (ex: wi-fi mastery key) si cat timp aceste aplicatii se instaleaza eu nu pot face absolut nimic pe telefon (se blocheaza complet) si uneori imi instaleaza si cate 5 aplicatii odata (am incercat pana si sa ii scot bateria in timp ce se instalau aplicatiile si cand pornesc iar telefonul se continua instalarea)
Puteti sa imi dati sugestii in privinta acestui lucru? (in afara sa il arunc ca inca nu am bani de altul...)
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Salut!

Şi mie mi s-a întâmplat asta, instala tot acele aplicaţii! Dă la aplicaţii care rulează, şi dacă scrie Engriks acolo, opreşte-l, trebuie dus la service, dă-mi detalii, făcea cumva şi ceva cu : Launcer is loading?

| CipriMadalin explică:

Am aflat care era problema pana la urma
Contul meu de google banuiesc ca era virusat sau ceva de genul dar mi-am schimbat contul de pe magazin play (mi-am facut unul nou)si de atunci nu mi-a mai instalat nici o aplicatie.
Scuze pentru deranj.