| Raluca2814994 a întrebat:

Bună ziua! Ce telefon îmi recomandați pentru jocuri? Cum ar fi pubg? Și aplicații gen whatapp, discord, Skype?
Sa fie pana în 3500 de lei.
Ms frumos.
Voiam sa-mi cumpăr un Samsung galaxy s21, dar am inteles ca nu prea tine baterie, voi ce telefon îmi recomandați pana în 3500 lei, maxim 3700 lei?

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

S21 era și este o alegere excelentă. Oricărui telefon - pe care te joci "in draci" - îi descarci bateria la utilizare intensă

| Legion7X a răspuns:

Https://altex.ro/......1LT6G5GGR/

Selfie 20Mp,
Camera frontală 64Mp
6Gb Ram
Ecran Corning Gorilla Glass 6

Facilitați:
Timed burst, AI SkyScaping, One-click AI cinema, Time-lapse video, 8 cinematic video filers, 4K | 3840×2160 | at 30fps, 1080p | 1920×1080 | at 60fps, 1080p | 1920×1080 | at 30fps, 720p | 1280×720 | at 30fps, Slow motion video: 120fps, 1080p/720p

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Omul are un buget destul de generos, si tu ii recomanzi telefon cu display de 60/90 Hz? De procesor nu mai zic - nu e slab, dar nu se compara cu un 888.

| Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu știu ce face cu tel, dar tel dat de mine Duce orice.

Sau varianta 64Gb Iphone dacă doreste.
https://altex.ro/......TMWLY2RMA/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Nu e vorba de ca "duce" acum ci si cum "duce" pe termen de 2-3 ani si mai ales CIT DE BINE "duce" acum. >> https://www.notebookcheck.net/......608.0.html >> deja sunt jocuri de mobil care suporta 144 Hz.

| Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Că sunt jocuri care suporta 144Hz, nu m-am documentat. Eu unul nu mă joc pe telefon, este plictisitor fată de cum consideram prima dată.

Mai mult de rami, cameră, spatiu de stocare, procesor care să fie rapid cât este necesar, nu am nevoie.
Dacă nu îi ajung 60/90Hz recomandă-i ceva mai bun.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Am recomandat deja, ZenFone-ul.

| Brizbriz a răspuns (pentru Legion7X):

"în 21 Martie | Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):
Că sunt jocuri care suporta 144Hz"

NU exista jocuri care suporta 144Hz, nu au existat niciodata, nu vor exista niciodata
exista doar aparatura care e in stare sa ruleze un joc la 144 fps, si apoi sa il sincronizeze cu frecventa display-ului, care e cu totul altceva

| Legion7X a răspuns (pentru Brizbriz):

Ma rog, ai si tu dreptate.

| Brizbriz a răspuns (pentru Legion7X):

blushing

| 1997onur a răspuns:

IPhone 6 plus este cel mai bun.

| DanielHabax a răspuns:

Îți recomand telefoanele de la Xiaomi, acolo găsești ceea ce-ti dorești la un preț destul de ok, doar că uneori, mai dă greși.
Sau un Iphone 11, am auzit că e foarte ok, daca nu vrei Iphone, încearcă telefoanele de la Asus, Rog Phone, merge in 90 de fps-uri Pubg.
Ele sunt multe, dar depinde de gusturile tale.