| Cristi72992859 a întrebat:

Buna ziua! Detin un Galaxy A40 si 2 seri l-am scapt din mana de la o distanta mica de pamant (mentionez ca avea husa de silicon si folie de sticla). In acel moment telefonul s-a stins dar se auzea cand il conectam la incarcator dar nu se mai aprindea ecranul. I-am dat repornire fortata si a repornit. Dupa repornire daca stingeam telefonul prin apasarea scurta de buton nu il mai puteam aprinde inapoi decat prin repornirea fortata sau descarcarea bateriei si pornirea acestuia.
Alte simptome au fost faptul ca bara de volum nu mai aparea la apasarea butoanelor dar puteam sa il setez. In momentul acesta ecranul se stinge fractiune de secunda si imi apare ecranul de blocare. Imi puteti da niste sfaturi/indrumari in acest caz?

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Fisa de la ecran nu mai sta mufata corect! de aici si problema! trebuie sa apesi pe partea de sus (nu prea rau) cu degetele sa se mufeze din nou fisa!
Succes!

| AlexandruIV2004 a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci. Daca nu esti in masura sa il deschizi tu si sa ii schimbi ecranu', du-te la reparatii cu el, ceva GSM si iti vor zice ei care-i faza.