| EmanuelEmy7 a întrebat:

Azi cand instalam pe laptop un update la League of Legends, am lipsit putin, si cand am revenit sa vad cum a decurs instalarea ecranul era negru, dar led-ul de power pornit, si nu se aprindea ecranul nici la apasarea butoanelor, si nici la miscarea mouse-ului. L-am inchis din buton, si l-am ponit, iar apoi a pornit normal. Stiti cumva ce a cauzat asta, si cum se poate rezolva?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este economisirea de energie. Se poate rezolva in doua moduri.
Unul: sa stai langa laptop si sa mai misti mouse-ul ca sa nu intre in "sleep mode".
Doi: sa intri in setari si sa-i dai "never" la toate optiunile de stand bay de acolo.
Pentru acesta ultima optiune trebuie sa faci urmatoarele: click drepta pe ecran intr-un loc gol/ Personalize/Screen Saver/ Change Power Settings/Balanced/Change Plan Settings/Change Advanced Power Settings si le iei pe toate la rand si vezi unde poti da never.

| EmanuelEmy7 explică (pentru Salontanul):

Am dat never doar din power option!

| Salontanul a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Trebuie sa faci cum ti-am spus eu pentru ca acolo mai sunt niste optiuni inclusiv pentru HDD.

| EmanuelEmy7 explică (pentru Salontanul):

Ok, dar de ce nu mergea niciun buton can era ecranul negru?

| Salontanul a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

In mod normal trebuia sa mearga. Asta nu stiu!

| EmanuelEmy7 explică (pentru Salontanul):

Bravo!