| Moni1824 a întrebat:

Bună ziua! Din luna mai am o mare problema cu aplicația Instagram: când editez un reel, explodează memoria internă a aplicației și nu mai merge nimic...

Am un Samsung A51, 128 MB RAM, card de memorie Samsung de 128 MB, telefonul aproape gol (l-am golit crezând ca rezolv ceva) - ~30 MB ocupata memoria interna (când nu o ia razna Instagram) și ~20 MB ocupat cardul. Am golit memoria cache, am instalat și dezinstalat Instagramul.

Cam de 3 ani ma ocup cu parte de colaborări, în online și nu am avut astfel de probleme pana acum, nici măcar când aveam memoria destul de plina cu poze/video sau aplicații multe instalate.

Nu înțeleg de ce se întâmplă asta, nu am schimbat nimic în activitatea mea, nu am instalat nimic nou. Mă puteți ajuta cu o explicație?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Poate vrei sa zici 128GB memorie interna. RAM nu are atata sigur, Probabil telefonul si-a trait traiul si deja da erori. Treci pe un A54 si se rezolva.

| Moni1824 explică (pentru Wr3nch):

Memorie interna, sa, scuze. Deci n-am șanse sa rezolv ceva, nu? Ma gândeam ca da erori (gen cum face și bateria când e pe finalul vieții, dar speram sa nu fie asa. Ma enervează pentru ca face faza asta și în câteva minute își revine memoria uneori, alteori rămâne la peste 123 GB ore sau zile?‍♀️ sau scade la 90 și ceva GB.

Are doar vreo 3 ani telefonul... Puțin a mai rezistat. Mai am un Huawei P20, care are mai mulți ani, mult mai mulți și merge brici, doar ca rezoluția proasta, camera proasta. Nu îmi pot face treaba cu el

| Wr3nch a răspuns (pentru Moni1824):

O sa imi sara unii in cap, dar seria A de la Samsung nu e grozava. E facuta pentru buget mic spre mediu, si se simte in toata gama,