| manumic2 a întrebat:

Mi-am schimbat o cartela tel pe abonament de aia veche care nu se fragmenta cu una care se fragmenteaza, acelasi abonament acelasi numar, alt telefon. Nu s-a transferat agenda telefonica. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| XDanonim a răspuns:

Daca ai pastrat cartela veche, poti pur si simplu sa o introduci in telefon si sa ii dai importare contacte in telefon, dupa bagi cartela noua in telefon si dai exportate contacte, sau ar mai fi o varianta sa ai contactele salvate in contul google, si atunci dai importare din contul google

| manumic2 explică (pentru XDanonim):

Cartela veche nu merge in tel Samsung nou cumparat si nu o pot descarca

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca-ti faceai un cont pe Keep contacts era simplu. Asa, daca ai aruncat cartela veche, salut! Mai este o solutie. Daca ai avut un cont de Gmail pe telefon, toate contactele se pastreaza in "Agenda". Reinstaland contul pe telefon vei avea toate contactele acolo.

| manumic2 explică (pentru Salontanul):

Tocmai ca nu s-a intamplat acest lucru chiar daca am avut si inca am un cont gmail