| anonim_4396 a întrebat:

Pe ecranul telefonului (iPhone8plus) am observat o foarte mică pata deschisă la culoare. Adică un mic loc in care culorile sunt mai deschise. Telefonul merge f bine și nu am avut probleme cu el, având folie de sticla pe care o schimb la fiecare 6 luni aceasta fiind a 3-a folie. Am auzit ca poate fi de la umiditate sau ceva de genul pe net sau de la supraîncălzire ceea ce nu prea cred ca nu l-am simțit încălzit. O sa afecteze telefonul? Sau îl pot lasă așa fără sa se întâmple ceva?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Se poate sa se agraveze in timp, in functie de ce e; testeaza pentru "pixeli morti" pe anumite site-uri; daca nu ai avut telefonul de la inceput, posibil sa aiba ecranul schimbat; cele aftermarket, fac asa; daca ai avut telefonul, poate se duce ecranul, dar nu e garantat.

| anonim_4396 explică (pentru CM7YRE):

Nu are ecranul schimbat. L-am cumpărat dintr-un magazin specializat (flanco). Sper sa nu se agraveze. Totuși telefonul merge perfect. Plănuiesc sa îmi iau unul nou in 2020, și vreau sa îl mențin pe acesta pentru ca o prietena a zis ca îl vrea ea după.

3 răspunsuri:
| endmysuffering a răspuns:

Idk boi, poate ca nu.
intrebare: De ce schimbi folia la fiecare 6 luni?

| anonim_4396 explică (pentru endmysuffering):

Pt ca așa mi s-a recomandat, pentru ca folia sa nu fie zgâriată mai ales ca țin telefonul in geanta/rucsac și se mai zgârie puțin.