| TheGentleman a întrebat:

Bună ziua!

S-a mai transferat cineva de pe abonament pe reîncărcabil? Care au fost pașii pentru a vă păstra numărul?

Abonamentul este din 2023 și aș vrea să renunț, e mai ieftin cu prepay și ai cam aceleași beneficii...

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Reziliezi contractul și le spui că vrei să păstrezi numărul la pre-payed. Atât

| CodrutElian1990 a răspuns:

Mergi la un sediu al firmei la care ai abonament si acolo iti face transferul.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca e din 2023 abonamentul, fie aștepți să se termine perioada minima contractuala (2 ani), fie reziliezi contractul mai devreme și plătești taxe de reziliere (daca nu mă înșel).
Pățise o mătușă de-a mea, a preferat sa aștepte să expire contractul și după și-a reziliat contractul pe gratis.