| mariusmac85 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o intrebare Am un card micro sd 16 gb marca Sony, am 2 partitii pe el una Fat32 si cealalta ext si mi-a aparut de aseara o problema telefonul nu mi-l mai citeste.L-am introdus in card-reader de la laptop incorporat,chiar si unul extern,mi-l citeste, dar dupa vreo cateva minute dispare fereastra, iar il scot si-l introduc iar dispare si tot asa.Prima data,aseara cand am incercat sa copii/mut fisierele am stat o gramada de timp depomana,imi tot arata mesajul cyclic redundance error,Azi am incercat sa vad daca il citeste Easeus sau Mini Partition Tools si vad ca il citeste.
Am incercat sa mut fisierele de pe card,se muta dar dupa un timp reapar la loc pe card, ca si cum i-as da copy, in loc de move sau daca le copiii nu ma lasa imi da eroare.E posibil sa fie un virus?
Ce poate sa aiba? E vreun virus nedetectabil? A mai intampinat careva aceasta problema? Ce este de facut?
Eu folosesc avast premier si pana acum nu am avut probleme.
Care este cel mai bun Antivirus dupa parerea voastra?
Dau funda celui mai concret raspuns dat de specialisti in IT
Va multumesc O primavara binecuvantata va doresc

5 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Incearca asa : click dreapta pe card-properties-tools-error checking -Check now si bifeaza ambele casute-Start.Bafta!

| mariusmac85 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Buna ziua, am windows 10 si am incercat nu merge, imi da eroare la check, nu stiu ce are
La surface test primul sector, adica patratel imi apare rosu si dupa verde, dar la un moment dat se blocheaza numai imi testeaza suprafata

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru mariusmac85):

Ai putea sa faci un print screen, sa imi pot da seama, ca eu folosesc w7.

| mariusmac85 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Acum imi arata ca scrierea este protejata, o sa incerc sa salvez tot de pe partitii si ii dau wipe
Te pricepi bine la it? iti dau pe privat adresa mea de e-mail

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru mariusmac85):

Da.