| Anonimul23 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am un iPhone 6 plus și s-a întâmplat ceva ciudat. Nu prea l-am folosit azi așa ca l-am lăsat pe birou in camera la o temperatura de maxim 20 de grade in camera. Merg sa îl iau după doua ore și constat ca este închis dar ușor încălzit in părea de sus a ecranului. Nu se aprinde și nici nu Răspunde la vreo comanda, nici băgat la încărcat. Menționez ca nu am mai pățit asta cu el. Ce sa fie oare?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa-l la incarcat 2 ore, dupa care lasa incarcatorul cuplat si apasa indelungat butonul de pornire /oprire (NU butonul Home! ).
Probabil va porni din nou.

| Bogdan70001 a răspuns:

Am avut aceeasi problema la un device de la alt brand (Xiaomi), dar rezolvarea asta ar trebui sa mearga si la tine.O sa fie putin mai greut, dar se poate face si de acasa...
Da capacul telefonului jos (ai grija sa nu ciupesti ecranul) si o sa vezi ca baterie este prinsa de placa de baza printr-un cablu putin mai gros(sau asa a fost la al meu)ideea este sa deconectezi bateria de la tel de placa de baza si sa-l lasi 30 secunde, dupa o conectezi din nou si gata..ar trebuii sa mearga sau la mine asa a mers.Si app inainte sa se intample si telefonul meu era destul de cald
Funda?