| tzori a întrebat:

Buna ziua TPU! As vrea sa imi cumpar un telefon si acela sa fie HTC desire 620g as vrea sa imi spuneti cum se comporta in partea de gaming pe cata memorie poti instala jocuri si daca aplicatiile se pot muta pe cardul de memorie. Multumesc anticipat. Cel mai bun raspuns ia funda.

Răspuns Câştigător
| DANYEL001 a răspuns:

La jocuri se misca foarte bine se pot instalape 4gb pot fimutate dar o sa iti mearga prostast a facut un prieten si se misca foarye greu. daca mai vrei sa stii altceva.lasami un mesaj. sper ca te-amajutat bafta

| tzori explică (pentru DANYEL001):

Are 2 difuzoare sau doar unul? Apropo esti cel mai tare mi-ai raspuns clar si la obiect nu ca altii ca de cate ori pun o intrebare despre ceva raspund ca sa se afle in treaba ca la celalalt care a raspuns tot la acest topic. Mersi mult inca o data si ma bucur ca macar exista persoane ca tine.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon este destul de performant, jocurile rulează bine :)

Începând cu Android 4.0 aplicaţiile se instalează DIRECT în memoria internă :(

Iar aceasta este destul de mică...
http://www.gsmarena.com/htc_desire_620g_dual_sim-6841.php l

NU ai cum să le instalezi direct pe SD card DECÂT dacă telefonul are root ( şi custom_ROM )!

La acest model, aplicaţiile se instalează "automat" în memoria internă a telefonului.

Eventual, să-ţi cumperi un SD card extern compatibil ( microSD, preferabil de 32 Gb ) şi să încerci să MUŢI pe SD card ( cardul de memorie extern ) aplicaţiile/jocurile care se pot muta!

În primul rând, NU toate aplicaţiile/jocurile se pot muta pe cardul de memorie!

De asemenea, este indicat să ai instalat un utilitar ( Manager ) care să-ţi MUTE aplicaţiile pe cardul de memorie externă, spre exemplu poţi folosi una din aplicaţiile :
https://play.google.com/......ps/details

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.irobotz.appmanager

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.james.SmartUninstaller

https://play.google.com/......ps/details

https://play.google.com/store/apps/details?id=burrows.apps.appmanager

Aceste aplicaţii te întreabă ( sau mută automat, depinde cum le setezi ) alte aplicaţii pe cardul de memorie externă, imediat după instalarea lor şi astfel îşi rămâne mai multă memorie internă "liberă".

Toate cele bune.

| DANYEL001 a răspuns:

Deci m-am uitat mai bine pt.ca nu mai stiam sigur despre el pentru ca acum, am alt telefon are 8gb interna camera de 8 android 4.4, are 1 gb ram, un sg difuzor. daca mai vrei sa stii ceva intreaba-ma si iti raspundhappy. sper ca re-am ajutat

| Neaga_Seby_1997 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti ei iphone 6 sau 5 pe care vrei tu pentru ca in gaming se misca excelent vb goarte serios

| RB26DETT a răspuns (pentru Neaga_Seby_1997):

Este adevarat dar decat sa dai 30-40 de milioane pe un iphone mai bine dau 16-20 pe un xperia Z1 compact ce ruleaza orice joc fara nici o retinere! Sau pot astepta Xperia Z4 compact, procesor pe 64 de 2ghz quad, adreno 430 care bate powerVR-ul iphone-ului, 3 Gb RAM care chiar conteaza, camera de 20 si baterie de 3000 mAh, ce vrei mai mult? ai 16/32 gb memorie interna, poti pune un card de 128 gb si ai pace!