| spaimaspaima a întrebat:

Buna ziua TPU! Mi-am loat un telefon mai exact LG G2 il am de 1 luna. Acuma cand dau sa deschid magazin play sau facebook il deschide destul de greu... cateodata si ma enervează. De la net nu cred ca e ca stau cu tellu lipit de wi-fi... sau poate e si de la net habar n-am voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Softul telefonul e updatat la KitKat? Aplicatiile sunt la ultima versiune?

2 răspunsuri:
| spaimaspaima explică (pentru AlexL28):

Cum vad asta si cum fac? da-mi un tutorial pe youtube mai bine.

| AlexL28 a răspuns (pentru spaimaspaima):

Nu iti trebuie tutorial sa faci asta. Intra in aplicatia Actualizare Software sau ceva de genul si cauta sa vezi daca e disponibila vreo actualizare, iar daca nu e actualizat ar trebui sa-ti apara o actualizare si dai se se faca. Trebuie doar sa astepti sa se downloadeze si se instaleaza singura, proces in care telefonul se restarteaza de mai multe ori. Dar s-ar putea sa fie deja la KitKat, cel mai simplu e sa te uiti la iconitele din bara de notificari, daca sunt albe e actualizat, daca sunt albastre e inca la JellyBean.
Cat despre aplicatii, mergi in PlayStore la "Aplicatiile Mele" si vezi daca au vreo actualizare.