| Cooooooooooooooooooooooooooool a întrebat:

Bunaaa. kiss

Acum 3 zile mi-am achiziționat trei smartphone-uri de ultimă generație: un Nokia 1100 (cu I.O.S 7 instalat de cel de unde l-am luat), un iPhone 6 (cu I.OS. 8) și un Galaxy S V (cu Android
5.3.7)

Întrebarea mea este cum pun pe Nokia cel cu I.OS. 7, aplicațiiile Facebook, Facebook Messeger și toate cele asemănătoare și multe multe aplicații și jocuri...

Pe iPhone-ul 6 cum imi pot personaliza aplicatiile?

Și pe S IV-V cum imi setez un wifi personalizat?

Și sper că nu am pus întrebarea la categoria greșită...

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca ai incercat sa te lauzi cu faptul ca tu ti-ai achizitionat trei smartphonuri dintr-una sa stii ca nu ti-a iesit!
Nokia are sistem de operare Windows Phone, IOS e DOAR pentru Apple! Iar Nokia 110 cum ai spus tu in intrebare, e Nokia ala vechi clasic cu ecran alb negru.
Iphone 6 nu exista! S-au lansat luna trecuta Iphone 5s si Iphone 5c (mai colorat si mai ieftin), 6 va aparea probabil in 2014.
http://www.techradar.com/......rs-1099865
"we're looking at 2014 for a new iPhone 6. "
Nu exista Ios 8, cel mai nou e 7.0.3, mai-nainte am verificat pe Iphoneul meu 5 daca exista vreun Ios nou, si mi-a spus ca asta e cel mai recent asa ca lasa vrajeala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nokia 1100:

http://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheBM9RAWEGMTEWMA==/imgnokia%2011003.jpg

Asta in caz ca nu stii ce ti-ai luat.

| Cooooooooooooooooooooooooooool explică (pentru anonim_4396):

Ceva asemanator... al meu e ecranul color laughing
si e mai mare
si are takscriin... sau touchscreen cum se scrie
si e patrat
si are un mar pe spate
si e negru laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doua variante: trollezi sau ai primit niste chinezarii infecte.

| al3x955 a răspuns:

Se vede ca nu le ai cu telefoanele, in primul rand nu ai cum sa ai pe Nokia 'I.o.s' deoarece numai produsele din marca Apple il suporta, in al 2-lea rand iphone 6 nu exista, doar daca ai masina timpului si te-ai dus in viitor, cel mai recent iphone e 5s (de abia aparut) si nici 'S V' nu exista inca laughing)))

| Cooooooooooooooooooooooooooool explică (pentru al3x955):

Nu mă ajuți... iPhone-ul meu nu seamănă cu cel 5S deci e 6 laughing
Am spus „S IV-V" pentru că am și S IV laughing

| ginoxxx a răspuns:

La mine la Nokia 3310 a mers ios7.2, daca nu faci update-ul asta nu cred ca-o sa reusesti in veci...

| Cooooooooooooooooooooooooooool explică (pentru ginoxxx):

A multumesc macar ma ajuti laughing)))

... deloc.

| ginoxxx a răspuns:

Nu vedeti ca-i caterinca? Nokia 1100 e un telefon simplu, iphone 6 nu e lansat si galaxy s5 la fel, nu e lansat. deci...caterincaaaa! sau poate ca initiatorul vrea sa vada cat de creduli sunt oamenii.