| Deeya14 a întrebat:

Bunaaa :* De curand am primit un telefon nou, iar fratele meu a umblat incercand sa-mi afle parola, de multe ori si mi-a blocat telefonul! :-ss crying(((...Problema este ca acum sa-l deblochez trebuie sa bag emailul si parola care le bagasem pentru a deschide un blog.straight face.dar nu le am si imi trebuie o resetare din fabrica.sad. Acum laughing) intrebarea este cum se fac resetarilñe din fabrica fara a fi dus telefonul la servis >:...P.S. Dau >Fundita:d< love struck!

2 răspunsuri:
| TommyLynn a răspuns:

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.
10. O sa iti apara acordul Google de colectare a locatiei
11. Voilla. Telefonul e ca... nou big grin

| xdogcatalin a răspuns:

In setari, de obicei la setari generale, ai ceva de genu revenire la setarile din fabrica, sau stergere totala...