| albuiulian a întrebat:

Cam cat ar costa sa schimb display-ul unei tablete E-Boda Izzycomm Z700 de 7 inch. Am nevoie de cat mai multe pareri si raspunsuri. Va rog nu raspundeti daca nu stiti. Multumesc, o zi buna.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Ti s-a sparg displayul sau doar sticla?
In primul rand se face doar la comanda de la firma respectiva (e-boda) numai in numele unei firme, nu poti cumpara display ca o persoana juridica + daca ai garantie poti sa tii-o trimiti la garantie.
Trebuie sa te duci la un gsm sau un service de IT si sa ii intrebi cat costa + manopera.
Ceea ce vezi pe internet ca se vinde sunt display universale care exista sanse de 50% sa se potriveasca si nu cred ca ar functiona adecvat.

| albuiulian explică (pentru Evolution):

As vrea sa il duc la garantie, insa nu stiu cat ar costa. Un pret estimativ nu stii?

| Evolution a răspuns (pentru albuiulian):

Am scris gresit sus, voiam sa scriu "Spart" nu "Sparg" laughing
In fine daca il duci la garantie normal nu ar trebui sa coste nimic, dar cum traim in Romania nu stiu sa iti zic... 100-200 de lei presupun.