| Sandu3 a întrebat:

Când cuplez telefonul mobil la bateria externa se incarca câteva minute apoi se întrerupe alimentarea brusc.Firul are cam 10-15 cm lungime.Cand fac același lucru cu cablul telefonului care are 75 de centimetri, nu se mai întrerupe și pot naviga pe internet cu bateria externa cuplata.Care să fie explicația?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

"Deducand" logic din ce ai spus tu, posibil sa fie firul. Oricum, in general ai cel putin 3 variante: firul, mufa de incarcare de la telefon sau cea de la baterie. Poate se misca putin firul bateriei, ori nu e de o calitate buna, cine stie.