| Zephyrus a întrebat:

Salutare tuturor!

Probabil ati mai intampinat probleme asemanatoare cu cea pe care o voi pune eu acum sub forma de intrebare si v-as ruga sa ma ajutati in a rezolva aceasta dilema.

De aproximativ doua saptamani, am incercat sa apelez o cunostinta care este plecata in strainatate (subliniez ca este pe ORANGE) si nu reusesc sa dau de ea, deoarece nici nu suna si imi raspunde robotul la 1 maxim 2 secunde de când am apelat (nici macar nu suna/ nu se aude nici un ton de apel inainte de robot) spunandu-mi "Bine ai venit! Momentan, numarul de telefon pe care l-ai apelat nu este disponibil. Te rugam sa incerci mai tarziu!".

O alta latura a problemei este ca eu acum doua saptamani, vorbeam cu persoana respectiva pe WhatsApp si brusc "a disparut". Ideea este ca am mai insistat cu mesajele pe WhatsApp dar imi apar doua ✔️✔️ dar nu albastre (ca si când ar fi vazut mesajele de la mine) ci o culoare gri (care din cate stiu, doar le-a primit dar nu si citit).

Asadar, ma puteti ajuta sa rezolv aceasta problema? Mi-ar fi de mare folos!

2 răspunsuri:
| Itanul a răspuns:

"Telefon indisponibil". Probabil telefonul este inchis din diverse motive. Ori i-a fost furat si hotii au aruncat cartela.
WhatsApp-ul nu il cunosc bine. Dar ori si-a sters aplicatia, ori, la fel, cartela aruncata.
Ar mai fi varianta ca te-a blocat daca ai suparat-o cu ceva.

| Zephyrus explică (pentru Itanul):

Inteleg.
Cu privire la telefonul persoanei respective, stiu ca are un iPhone 7. (Asta daca ajuta cu ceva legat de WhatsApp)