| Adrian17k a întrebat:

Când sunt cu mașina în mers telefonul meu vibrează și se aprinde ecranul din senin fara sa primesc notificări sau ceva de la ce poate fi, doar în mers face așa, am incercat sa merg și cu datele oprite și face la fel.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi mai multe motive, cele mai posibile ar putea fi:
1. Defect de contact - se poate verifica prin scuturarea telefonului si/sau ciocanirea spatelui telefonului cu degetul
2. Paraziti de la motorul masinii (se intampla la masinile cu benzina). Se verifica prin oprirea motorului sau in alta masina.
3. Semnale de radiofrecventa parazite - se verifica introducand telefonul intr-o cutie metalica.

Daca nu se identifica nici una, atunci trebuie apelat la un service GSM.

| Adrian17k explică (pentru Bula):

Voi incerca sa ii fac proba mulțumesc frumos