| Upz0r3 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul Nokia asa 201 si acum ecranul ramane alb dupa cel deschid...merge sa primesc apeluri,sa vorbesc, sa sun, vibreaza dar ecranul este alb. Se poate rezolva cu un resoft sau un update?

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Nu-i de la Soft, este de la ecran, cip grafic etc.
Dar nu inteleg cum ti s-au intamplat toate astea de la o scapatura, tata are un HTC Desire HD (este un animal de telefon pe langa al tau) si a fost scapat de zeci de ori (si este smartphone, plin de piese pe interior) si merge normal.

Mai bine l-ai duce la un servicewinking

| Upz0r3 explică (pentru introduaicinumele):

N-am precizat ca l-am scapat in apa de juma de metruhee hee

| introduaicinumele a răspuns (pentru Upz0r3):

Atunci, service, sau cumperi altul! happy

| ivy a răspuns:

Nu, din pacate prietene ti-ai ars display-ul, acesta trebuie schimbat. La service te costa intre 35-120 lei, depinde de display.

| ingerashyulyana a răspuns:

S-ar putea sa fie spart display-ul du-l si tu la un specialist in telefoane mobile. El iti poate spune exact ce are.