| Kimokato a întrebat:

Care e mai potrivit pentru gaming? Samsung Galaxy J7 2017 sau Samsung Galaxy J5 2017? Le dețin pe amândouă (să răspundă doar cei care știu!).

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

J7 are rezolutie FHD ( 1080x1920, 400 dpi ), iar J5 are HD ( 720x 1280, 280 dpi ). J7 are diagonala cu 0.3 inci mai mare.
j5 are unele modele cu memorie dubla ( 32 GB > 16 GB ).

La benchmark j7 s-a descurcat mai bine fata de j5 (5489 vs 5258). j7 are viata bateriei mai mare, difuzoare mai bune.

In concluzie, j7 s-ar descurca mai bine decat j5 la jocuri, dar diferenta nu e mare.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ionică, J7 e mai scump, ăl'lalt mai ieftin, J7 are 3Gb RAM, ăl'lalt doar 2Gb RAM, j7 e mai mare, ăl'lalt mai mic, J7 are rezoluţie full HD, ăl'lalt doar HD,... E evident, ca unul e mai bun ca altul. Ghici-ghicitoarea-mea-care-e

| gelu1970 a răspuns:

Pt gaming?
Tu chiar vorbesti serios?
Detii doua telefoane ce le poti folosi pentru chemari, whatsapp, Facebook si cautare google.

| ziftode a răspuns:

Sunt I D E N T I C E din punctul asta de vedere
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8675&idPhone2=8705
acelasi cipset, acelasi CPU, acelasi GPU
insa (evident) j7 e mai bun pentru ca vine cu 3G ram, iar J5 are 3G numai editia Pro

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Trebuie sa te uiti pe un site de specialitate sa vezi care e mai performant, adica sa te uiti atent la componente.

| Boldea_Ady_1996 a răspuns:

Eu spun ca e mai bun J5, eu am J5 si este foarte bun, are si ecranul destul de mare, si crede-ma ca, in afara de faptul ca S8 are scanarea irisului si ecranul mai mare si pe margini, face exact același lucru ca J5. Un prieten are S8 de 3 săptămâni si... Daca il vezi poti sa spui ca avea. E sparta carcasa, si avea husa cand a picat, crede-mă. Faci ce vrei. Eu doar mi-am dat cu părerea. Sper ca te-am ajutat.

| MirelaR01 a răspuns:

Cred ca J7 este mai bun, dacă e "7" si nu "5", este mai bun.