| WithoutName123456789 a întrebat:

Care este cel mai bun operator de telefonie mobila? As vrea sa ma portez de la Telekom.Ce imi recomandati? Va rog sa imi dati raspunsuri justificate.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de zona ta. De ce vrei sa fugi de la Telekom? In multe zone, Digi e imbatabil ca pret/calitate, desi au probleme de semnal chiar si in unele orase mari.

| RobertMoon a răspuns:

Eu sunt la Vodafone de pe vremea telefoanelor cu antena, inainte se numea Connex btw si n-am avut niciodata vreo problema cu semnalul sau cu altceva, internetul merge bine, iar preturile sunt decente pentru ce ofera, bineinteles ca nu se compara cu Digi la pret si ce ofera, dar reteaua aia are probleme cu semnalul din ce am inteles si e destul de ciudatica.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RobertMoon):

Ia o cartela Digi, probeaza in zonele in care umbli de obicei, si apoi vorbeste despre semnal. Cum am zis mai devreme, depinde de zona. Eu sunt abonat Digi pe mobil de vreo 10 ani si crede-ma ca au evoluat foarte mult. E loc de mai bine, desigur, dar oamenii trag tare.

| RobertMoon a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai eu sunt din Bucuresti si n-are rost sa testez Digi pentru ca stiu ca merge foarte bine aici, dar daca ma duc in satul x din Oradea sau Harghita la altitudinea de x metri e sansa mare sa am semnal deloc sau mult mai prost fata de Vf asta zic, ca la urban e semnal, dar in unele zone nu prea e.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RobertMoon):

In "unele zone" se intampla sa ai semnal doar de la un operator. Uite, eu pot sa iti zic ca pe Durau Digi are semnal foarte bun. In rest... poti sa ai un dual sim sau iti mai iei un telefon de backup de 100 RON in care bagi o cartela sau doua. Eu de exemplu am abonament Digi si un dual SIM la care ma tine bateria 2-3 saptamini si am in el o cartela Telekom si una Orange. Pe fiecare o incarc cu vreo 10 EUR pe an, cit sa nu imi expire numarul, iar creditul imediat ce il incarc il cheltui la vreun joc online, ceva, ca sa nu imi fure ei ca aveam nu stiu ce oferta activa acum 15 ani. Pentru urgente, pe fiecare cartela am vreo 50 de centi - 1 EUR ramasi.winking

| oz_1736 a răspuns:

In cateva luni, 6 -8, nu stiu exact, Telecom pleaca din Romania, iar abonatii si reteaua va reveni Orange-ului. Decide tu cu cine vei ramane

Răspuns utilizator avertizat