| PufiPufulet a întrebat:

Care este mai bun Sony xperia z1 sau Samsung galaxy s4? intreb din puct de vedere al functionarii si al caracteristicilor. va rog frumos sa ma ajutati. dau funda.

1 răspuns:
| lopidopidu a răspuns:

Diferentele dintre cele 2 modele sunt urmatoarele:
1. La Samsung ecranul este mai bun deoarece este Full HD iar la Sony este TFT.
2. Camera foto la Sony este de 20 MP iar la Samsung este de doar 13MP.

Daca iti doresti un telefon care sa faca poze bune atunci mergi pe Sony dar iti spun ca nu are un display prea bun. Eu as merge pe Samsung dar acum depinde de ce preferinte ai tu.