| andrei8767 a întrebat:

Care este mai performant dintre Samsung Galaxy S4 si iPhone? Vreau si cateva argumente. Dau funda la cel mai bun! Va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Care iPhone? Cei care vor veni cu argumente vor sari cu specificatiile lui S4, superioare unui iPhone 5 de exemplu. Ce vor omite ei va fi arhitectura foarte eficienta a unui iPhone si faptul ca iPhone 5 cu iOS 7 se misca excelent, fiind mai performant decit telefoane cu specificatii net superioare in teorie.
Pe de alta parte, iPhone 5 nu are slot microSD, are porcaria aia de baterie interna care e mai greu de schimbat ca un motor de avion, plus porcaria aia de iTunes pe care ti-o cam leaga de git.
P.S. Daca ar fi sa ma oblige cineva sa arunc vreo 2000-2500 RON pe un telefon nou si as avea de ales intre aifon si galaxy, l-as scuipa frumos intre ochi si mi-as lua un Note 2.

| bineproportionat a răspuns:

Salut,
iphone 5s este de departe cel mai tare smartphone, lucru demonstrat in toate testele! Procesorul pe 64 biti, arhitectura tipica calculatoarelor isi face treaba extraordinar! Si asta e valabil pentru fiecare generatie de iphone-uri, concurenta lor e cu mult inferioara!
http://bit.ly/1b2MuQ0