| TuDoRk2803 a întrebat:

Care este telefonul perfect de backup/telefon secundar? Sa nu intreaca bugetul de 600 lei si sa aiba minim 16GB si 2GB RAM. Sistemul de operare trebuie neaparat sa fie Android sau iOS

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ecrane relativ mari, rezolutie mica, baterie de 4000-respectiv 5000mAh, asta inseamna un singur lucru: vreo 3 zile nu ai treaba cu ele

https://www.emag.ro/......DDLTPZBBM/

https://www.emag.ro/......DQ0TW8BBM/

Altceva nu recomand in gama asta de pret, chiar daca arata bine pe hartie, sunt groaznice ca fiabilitate.

Ar mai fi iHunt, dar modelele atat de ieftine (sub 500) nu sunt tocmai reusite.

| TuDoRk2803 explică (pentru NLS):

Si Xiaomi 8a ar fi o variantă validă?

| NLS a răspuns (pentru TuDoRk2803):

E tot pe acolo, insa m-as uita NUMAI la varianta mai scumpa cu 3GB RAM (care pe eMag cel putin... nu exista).

De aceea am zis ca cele 2 modele (Redmi 8 si Huawei Y7) sunt tot ce merita sub 600 RON.
Intamplator au toate 32GB stocare, insa conteaza mai mult RAM-ul decat stocarea (asta fiindca au suport de card).
Ia Redmi 8 (fara A), nu ai ce face cu 2GB RAM in ziua de azi.
Vor fi 420 RON aruncati doar.

| ScafandruInDesert a răspuns:

Https://www.huaweimobilestore.ro/......arry-black
sau cum a zis colegul mai sus Y7 cu 4000 mah bateria