| Damon99 a întrebat:

Care merita sa mi-l cumpar HTC desire 310 sau Samsung S3 mini?

Răspuns Câştigător
| MattBiitches a răspuns:

Salut! Dintre cele doua telefoane pe care le-ai mentionat, HTC desire 310 este o idee mai buna decat s3 mini, insa am vazut ca te-ai limitat undeva pe la 550 de lei si as vrea sa-ti arat alte oferte chiar mai bune.

De exemplu, la acelasi pret, Allview V1 Viper L (http://www.emag.ro/......Q253MBBM/) Din pacate nu are 4G, la pretul asta nu sunt multe telefoane care au, dar are un procesor cu 4 nuclee, cu o frecventa de pana la 1, 3Ghz si 1Gb de ram ca sa poti sa-ti rulezi mai multe aplicatii in acelasi timp.8Gb memorie interna dar banuiesc ca disponibila este undeva la 4Gb deoarece vine cu un android 4.4.2 (KitKat). Insa daca ai nevoie de mai multa memorie, atunci tin sa precizez ca telefonul mai poate gazdui inca 32Gb datorita slotului de microSD. Ecranul este unul de 5", LCD, din pacate nu este HD. Camera nu este una de mare calitate, are doar 5MP, dar la pretul asta este un telefon care isi merita banii, plus ca are o baterie de aproape 2000mAh, care ar trebui sa nu iti dea batai de cap.

Daca planuiesti sa cumperi un telefon intr-un timp apropiat, iti recomand sa prinzi aceasta oferta :Allview P6 Life (http://www.emag.ro/......J2ZBBBM/). Da, tot Allview. Tot un dual sim, dar la aceasta oferta este la acelasi pret, acelasi procesor, aceeasi memorie rom si ram, dar este un ecran IPS LCD, de data asta HD, pentru a te bucura de clipurile cu o rezolutie mai mare. Camera de data asta este una mai bunicica, de 8MP. Insa bateria este una putin mai mica, dar daca stii sa-ti opresti aplicatiile dupa ce iesi din ele, si daca tii luminozitatea undeva mai mica, nu cred ca vei avea probleme.

Iar daca nu te deranjeaza sa mai pui 50 de lei in plus, atunci crede-ma ca o sa-ti placa acest telefon : Allview X2 Twin (http://www.emag.ro/......MQRBBBM/). Ei bine te intrebi de ce? Dispui de un procesor cu 8 nuclee, cu o frecventa de 1, 4Ghz si de acel ecran IPS LCD HD de 5", protejat de Gorilla Glass 3 precum multe telefoane de succes. Camera tot de 8MP, si o baterie buna. Iti sugerez sa prinzi aceasta oferta. Cam atat am avut de spus.

Sper ca te-am ajutat.

| MattBiitches a răspuns (pentru MattBiitches):

Daca intrii pe link-uri, sterge ultima paranteza la fiecare link

2 răspunsuri:
| ANONYMBOSS293 a răspuns:

Daca e sa le cumperi noi, Samsung s3 mini e de ca**t parerea mea. Mai bine la 500-600 ron ia-ti un Allview sau (eu unul am prins oferta pe eMAG de un serioux amber x501, camera 13 cu 5, 5 inch, 16 gb stocare, 1gb ram ). Daca dispui de 500-600 ron ia-ti de pe eMAG un telefon Allview intre acele sume. Vezi sa te uiti la baterie la specificatii sa te tina minim 8 ore in 3g. Ti-as recomanda Allview v1 viper L, din specificatii e ok. Bafta!