| ClaudiuTicu a întrebat:

Care retea este cea mai buna?! Orange, Vodafone, Telekom, sau Digi?

Răspuns Câştigător
| sparklingqueen a răspuns:

Buna,o sa îți fac un fel de clasament din propria mea opinie:
1. Orange
2. Digi
3. Vodafone
4.Telekom
Dacă cauți ceva mai ieftin atunci du te pe Digi dacă îți permiți Orange atunci, daca nu vrei exact Digi ca poate ai anumite standarde, Vodafone, si Telekom personal nu-mi place.

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Telekom

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim8789 a răspuns:

Alegerea celei mai bune rețele depinde în mare măsură de preferințele personale și de acoperirea rețelei în zona în care locuiești și în care îți desfășori activitățile. În general, cele mai mari rețele din România sunt Orange, Vodafone, Telekom și Digi (RCS & RDS). Fiecare dintre ele oferă avantaje și dezavantaje:

- **Orange**: Cunoscut pentru acoperirea extinsă și serviciile de calitate, dar poate fi mai scump în unele cazuri.

- **Vodafone**: Ofertă variată de servicii și acoperire bună, cu prețuri competitive.

- **Telekom**: Oferă servicii integrate de telefonie mobilă, fixă și internet, cu accent pe calitatea rețelei.

- **Digi (RCS & RDS)**: Cunoscut pentru tarifele competitive și abordarea fără contracte, dar acoperirea poate fi mai limitată în unele zone.

Cel mai bine ar fi să consulți persoane din zona ta și să întrebi despre experiența lor cu anumite rețele înainte de a lua o decizie. De asemenea, poți verifica hărțile de acoperire ale fiecărei rețele pentru a vedea care oferă cea mai bună acoperire în locurile în care îți petreci cel mai mult timp.