| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Care este cea mai buna retea mobila din Romania? Vodafone, Telekom, Orange sau DIGI (stiu ca DIGI sunt cei mai praf dar i-am pus si pe ei), eu sunt pe Telekom si imi cade semnalul in Craiova.

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

...hmmm, tocmai voiam să zic: telelom

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Telecom.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de semnalul retelelor, unde vrei sa le folosesti.
Retelele 5G sunt inca in faza de experiment, doar in unele orase mai mari.
Retelele 4G sunt prezente in aproape toate orasele mijlocii si chiar mai mici, respectiv si in zona drumurilor principale (autostrazi, europene, nationale).
Retele 3G sunt prezente in apropierea majoritatii localitatilor.
Retele 2G sunt prezente aproape in toate zonele tarii, dar sunt folosite mai mult pentru telefonie (viteza internetului fiind foarte mica in aceste benzi).

| MihaelaDart a răspuns:

Eu sunt pe DIGI si sunt foarte multumita de ei. Tata a facut un abonament avand 3 numere de telefon : el, eu si mama. Printre care eu il folosesc cu brio in strainatate, merge ca uns si in Romania la fel, am avut mereu semnal oriunde am calatorit. Atat si internetul a fost foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Digi si Orange aman2 sunt la fel de bune. Telekom si Vodafone sunt invechite, fara semnal etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Digi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate tu copil! Cum să o las moartă? Dacă o las moartă intra în stare de putrefacție. Mă bufnește râsul când văd oameni ca tine. Presimt că ești un adolescent care ți-a făcut mama abonament și nu a vrut să o coste prea mult. laughing măcar eu am telefon cumpărat cu banul jos ( cash, din bani munciți de mine), nu fac contract la digi la cel mai ieftin abonament doar cât să mă laud că am smartphone. Peace.

| Adrian5575 a răspuns:

In zona mea sunt ok cei de la digi. Daca in zona ta sunt praf cei de la digi si telekom, incearca Orange.

| SociopatuI a răspuns:

Digi fara dar si poate. Televiziunea este excelenta, internetul prin fibra n-are concurenta iar optiunile mobile sunt foarte bune. La semnal se putea si mai bine.

| RealKing01 a răspuns:

E pacat ce spui, eu am net si cablu de la ei si sunt multumit, am comandat router wifi 6 si fibra optica si acum am net de mare viteza. Dupa mine cele mai bune sunt Digi si Orange.

| anonim_4396 explică (pentru RealKing01):

Eu ma refeream doar la reteaua mobila, ca am si eu net si cablu de la DIGI, la reteaua mobila sunt praf DIGI

| Răzvi42 a răspuns:

Cine zice ca digi sunt praf? Eu pe digi am 4g si la tara, pe alte retele rar prind 4g. Eu am un abonament la digi de 25 de lei pe luna si am 80 gb in 4g si nelimitat ce vreau. La Orange nu gasesti asa ceva sau la celelalte retele.

| anonim_4396 explică (pentru Răzvi42):

Ma faci sa rad. 4G la viteze 2G? laughing Mai bine rămân pe Vodafone.

| Răzvi42 a răspuns (pentru anonim_4396):

4g la viteza de 4g, daca stai in mahala normal ca tu n-ai auzit de asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Răzvi42):

Ce deștept te mai dai. Eu locuiesc în Brașov și haznaua de rețea Digi 4G aici se întâmplă să rămână în pauză. Aștepți și câte 3 minute să încarce o pagină, am cunoștințe în această rețea mobila care nu sunt deloc mulțumite. Însă stau și mă întreb daca știi cu adevărat care este viteza normală a internetului 4G. Dacă ai făcut abonament la 25 lei precum pensionarii cu pensia mică, îmi imaginez câte cunoștințe ai în domeniu laughing iar tu navighezi la viteza 2G și zici că ai 4G doar pentru că îți apare 4G în dreptul rețelei mobile. laughing.

| Maet6313 a răspuns:

Cea mai ieftina: DIGI
cea mai performanta: ORANGE
cea mai mare acoperire: TELEKOM

| stefzmb a răspuns:

Digi