| mateisitudor a întrebat:

Cat de mult se ieftinesc telefoanele de black friday? Un telefon de 1700 lei de exemplu, cat va fi de bf?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu se stie exact, difera de la site la site, de la caz la caz si de la disponibilitate la disponibilitate big grin

Asa ca... nu putem sa iti zicem sigur ce telefon va fi redus si cu cat. Dar ca o alternativa de raspuns, un telefon de 1700RON poate sa ajunga si pe la 1000 RON sau poate chiar mai redus. Acum depinde, nu este sigur. Bafta sa ai si sper sa gasesti exact ceea ce cauti! ^_^

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Revine la prețul de luna trecută (intre timp, l-au scumpit)

| Frank51 a răspuns:

Eu am auzit ca le dau pe gratis.

| johnnny123 a răspuns:

Nu exista nici o regula care sa spuna ca de Black Friday produsele se ieftinesc cu x%.

Black Friday este o actiune de marketing, nu este o zi in care magazinele sunt obligate sa vanda in pierdere. Asa ca nu-ti imagina ca vei gasi cel mai dorit telefon sau laptop cu 50% reducere. In realitate exista foarte putine produse care au reduceri reale si consistente.

In general, produsele care sunt cautate vor avea doar reduceri de forma.

Cel mult se vor ieftini cateva produse pe care oricum nu le cumpara nimeni si se depreciau in depozit. Asta ca sa aiba o justificare sa scrie mare "REDUCERI DE PANA LA 80%".

De fapt au reducere de 80% doar la un filtru de cafea de 100 de lei. La produsele pe care ti le doresti cu adevarat au "reducere" de 10% dupa ce cu o zi inainte le-au scumpit cu 11%, adica vei avea o reducere reala de 0.1%.

| djfreesh a răspuns:

Nu toate telefoanele vor avea reducere, doar cele care vor comerciantii tip eMAG, e posibil unele sa aiba cateva sute de lei dar va fi un model care va fi sub 200lei cum este an de an.

| faruitoruldechei566 a răspuns:

Pai depinde de unde le furi

| mateisitudor explică (pentru faruitoruldechei566):

Aproape ca ti a iesit o gluma