| prejiturica a întrebat:

Cât trebuie sa lași la încărcat pentru a doua oara un telefon nou myria?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana se incarca

| OnuOnulică a răspuns:

Nu necesită o limită de încărcare. Așteaptă până s-a încărcat complet.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Bateriile LI-ION NU NECESETIA FORMATARE!
Asa mi-au zis si cei de la service.
Il pui la incarcat si atat!
O zi buna happy

Răspuns utilizator avertizat
| NellieLovett a răspuns:

Pana se incarca virgula complet

| TheFragranceMaster a răspuns:

Si prima, a doua si de fiecare data pina la incarcarea completa.

| miki1for1you a răspuns:

Dupa ce il descarci de tot il tii la incarcat 12 ore. Asa se formateaza si va tine bateria mai mult timp.

| Anothny a răspuns:

Bateriile Lithium Ion n-au nevoie sa fie incarcate un anumit timp, insa cele Lithium Polymer au nevoie de o incarcare de 24 de ore la prima incarcare.

Majoritatea telefoanelor folosesc baterii Li-on care nu sunt afectate de timpul incarcari.