| Girly97 a întrebat:

Cate zile dureaza migrarea de la o Cartela Vodafone la un abonament Vodafone? Daca va dura cateva zile asta inseamna ca nu voi putea vorbi cu mama la telefon?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cartela este (pre-paid) adica platita in avans si nu apartine de contract, practic depinzand doar de ce bani depui tu in ea, doar de atata vorbesti.
Pe cand abonamentul, depinde de un contract solid, facut intre firnizorul de telefonie si un adult (in cazul tau, unul din parinti).
In urma semnarii si aprobarii contractului, numarul telefonic este preluat de Vodafone, iar in cateva ore intra in functiune noul contract.

| GdX a răspuns:

Imediat se face portarea. De la abonament la cartela dureaza 30 de zile, de la cartela la abonament se face imediat.

| urseyul a răspuns:

Migrarea ( portarea ) de la cartela la abonament, se face pe loc la inchierea contractului, numarul de telefon ramane acelasi, dar dureaza 1 zi sau mai multe pana cand iti baga optiunea completa eu din 300 de minute sa zicem ca in prima zi am avut 100-150. Daca iti cere garantie la abonament, o poti ridica inapoi dupa 3 sau 6 luni nu mai stiu exact.