| leolord669 a întrebat:

Ce ar merita mai mult sa cumpar, iphone 13 pro mana a doua sau iphone 15 nou? Tin sa mentionez ca fac upgrade de la un Samsung vechi deci nu va apucati sa ma faceti rasfatat sau nu stiu cum, mersi

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Samsung, ca-i la fel de performant ca iphone-ul de bani multi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce produci cu iphone15 care este atat de scump inca sa merite banii?

| leolord669 explică (pentru suntserios):

In ratatilor mereu se gasesc saracii sa raspunda, mai bine taci daca faci foamea

| suntserios a răspuns (pentru leolord669):

Poti sa scrii si corect in limba romana te rog?
Macar sa inteleg ca ma injuri.
Asa am impresia doar ca nu stii sa scrii...

| leolord669 explică (pentru suntserios):

Taci in pana mea oricum esti inutil si dai răspunsuri numai asa sa fie, daca nu esti pe subiect sa iti vezi de treabă, dai răspunsuri sa scrie ca ai cat mai multe pe contul tau, cam trist 27.000 de răspunsuri, extraordinar de trist, nu cred ca ești iubit de familie ca daca ai fi fost ati fi petrecut timp in familie ci nu ai mai fi avut timp sa iti irosești viata aici

| suntserios a răspuns (pentru leolord669):

27.000?
Wow, așa puține am?
Știam că am 100.000.

Ps. Cate rate faci la iPhone?

| leolord669 explică (pentru suntserios):

Nu imi e rusine in rate, chiar daca luam de 2000 de lei, nu îmi permit sa cumpăr la preț întreg, nu am un venit lunar asa de mare, daca as fi avut ar fi însemnat sa fi strâns bani pe mai multe luni si tot o fel de rată ar fi doar ca fara telefon

| leolord669 explică (pentru leolord669):

Sa fii*

| suntserios a răspuns (pentru leolord669):

Pai mie mi -ar fi rusine sa fac rate pentru un telefon de care nu am reala nevoie doar ca sa ma dau mare cu el si atat. Ar insemna sa dau dovada de orice lipsa de educatie financiara.

| leolord669 explică (pentru suntserios):

Este moftul meu pana la urmă si eu iau această decizie prin propie răspundere, nu înțeleg de ce te deranjează asa de mult pe tine

| suntserios a răspuns (pentru leolord669):

Mna, dacă nu te interesează un sfat de om matur poți să îți își și 15 iphoane.

| NLS a răspuns (pentru suntserios):

Nu te mai ambala. Am mai citit de o nefericita de aici ce a facut rate pe 3 ani sa ii ia progeniturii iPhone 11 (pe atunci), desi ele traiau dintr-un minim pe economie 2 persoane.
Dar sa nu rada colegii de fii-sa.

Cu atat o sa ramana in viata, acela e nivelul lor.

| adrian24242 a răspuns (pentru suntserios):

Tu dai raspunsuri bune zi si mie poate exista a 5-a dimensiunea si pe o alta planeta? ca nu prea ma pricep la astea, te rog frumos si ce legatura ar avea fiinta aia cu noi?

| sierra1 a răspuns:

Ai bani (de dat pe telefon) ia nou!

| TheGentleman a răspuns:

Până și specialiștii tech spun că aifonul nu merită atâția bani pentru ce oferă și că de mulți ani încoace iphone implementează tehnologii vechi, pe care le vând ca inovații, cum ar fi USB 2.0, apărut în anii 2000. Și că mai bine îți iei Samsung, care oferă performanțe foarte bune la preț mult mai mic.

Ia fii atent la încă o chestie: Apple Pencil funcționează cu iPad, dar dacă vrei să-l folosești pe Iphone nu merge, îți trebuie un stylus 3rd party pentru asta =))

Dar na, lăsați Apple să facă bani de pe seama gushterilor ca voi, care le dau apă la moară =)) =))

Dacă vrei să te dai cu adevărat mare, ia-ți Samsung Fold 5, vei avea și telefon și tabletă în același timp =))

https://www.youtube.com/watch?v=H33roCIvCE8

| OmBanal33 a răspuns:

Iphone 15, este superior fata de 13 pro din toate punctele de vedere.

| leolord669 explică (pentru OmBanal33):

Mersi de raspuns, finally cineva care răspunde la întrebarea mea fara sa suspine pe aici ca imi iau iphone

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Telefoanele Android fabricate in Germania sau in Franta sunt aproape la fel de bune ca iPhone insa costa de 10 ori mai putin. Ia-ti un telefon Android fabricat in Germania sau in Franta si o sa ai aceleasi performante ca la iPhone15 la un pret de 10 ori mai mic. Cauta pe eBay spre exemplu. Alcatel si Umidigi sunt telefoane aproape la fel de bune ca iPhone.

| ziustin a răspuns:

Iphone 15 clar, ai garantie 2 ani la el