| Alexandra5550 a întrebat:

Ce ati alege din Samsung A70 si Huawei P30/ P30 lite?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

A80 clar.

| Alexandra5550 explică (pentru Nemessys):

Poti da si cateva argumente de ce?

| Nemessys a răspuns (pentru Alexandra5550):

Sigur ca da.

-Capacitatea de stocare este aceeasi
-A80 are o camera de 48 de MP comparand cu P30 care cea mai mare e de 40 MP.
-A80 are 8GB rami, in timp ce P30 doar 6 GB.
-A80 este putin mai ieftin.
-Tot circula stiri ca Huawei are probleme si scandal cu google-ul si nu stiu cum o sa arate asta pe viitor dar Samsung nu.

| Alexandra5550 explică (pentru Nemessys):

Mersi! Dar o ultima intrebare...crezi ca vor fi probleme cu camera de la A80, de curand?

| Nemessys a răspuns (pentru Alexandra5550):

Nu am mai auzit asa ceva sa se intample la un telefon. Probleme cum ar fi?

Atat timp cat nu dai cu el de pamant si-l folosesti, incarci cum trebuie, nu are ce sa se intample rau cu el.

| Alexandra5550 explică (pentru Nemessys):

Ma refer la faptul ca de ex, camera se schimba, fiind una singura atat pentru spate cat si pentru fata si ca sa poata reusi asta trebuie sa iasa din telefon...sa zicem si Ma refer daca se poate rupe, defecta in momentul schimbarii camerelor mai repede...

| Nemessys a răspuns (pentru Alexandra5550):

Ok. asta e o chestie noua. Nu trebuie sa te complici tu cu asa ceva. Switch-ul se face doar apasand pe un buton.

10 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu prefer Huawei.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Samsung. clar!

| Alexandra5550 explică:

Sau Samsung A80

| SanSteffano a răspuns:

Eu aleg P30 normal, mi se pare mai ok, ergonomic. Se simte ușor în mână, plus că e mai performant și ca procesor și camere foto și design, clar Huawei P30!