| OnePiece a întrebat:

Ce atuuri considerati cele mai importante la un telefon?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Camera, bateria si cum merge in general, sa nu se blocheze si lucruri de genul.

| anonimg a răspuns:

La mine ordinea este aceasta:
-capacitatea bateriei
-memoria ram
-capacitatea de stocare
-sa aiba ecran oleofobic (adica sa nu lase urme pe el)
-sa fie dual sim si sa aiba slot de card dedicat (cardul sa nu ocupe sim2)
-stabilizarea optica
-luminozitatea fotografiilor pe timp de noapte.

| Clorox a răspuns:

Camera, performanta, design.

| RB26DETT a răspuns:

-Baterie care sa tina o zi
-Amplificator audio de calitate ( pe mufa jack ma intereseaza )
-Cat mai mult RAM
-Chipset Qualcomm
-Ecran de minim 5 inch, minim Full HD
-Android stock sau cat mai putin modificat, cu o interfata foarte usoara.
-Camerele sa fie de calitate, sa pot face o poza clara indiferent de conditiile de luminozitate, sa aiba shutter speed mare ca atunci cand este lumina sa prind poze din miscare, cum ar fi cineva care sare sa-l prind in aer fara sa iasa poza miscata (Asus Zenfone 2 avea o camera interesanta din punctul asta de vedere dar nu era cine stie ce ca si claritate daca o comparam cu alte camere din ziua de azi)
-sa fie rezistent
Cam la asta ma uit cand imi aleg un telefon, imi iau telefonul care satisface cat mai multe categorii in bugetul meu.

| alexwahl a răspuns:

Pentru mine e importanta camera de facut poze, viteza cu care proceseaza datele si sa nu fie imens.

| TheTrooper1 a răspuns:

Bateria, ca să te poți bucura de el.
Altfel, degeaba are specificații de top dacă îl ții de decor pentru că ți-e frică să nu ți se închidă.
Îți zic din experiențălaughing

| Georgeeeeeeeeee a răspuns:

Eu consider că cel mai important la un telefon e frecventa procesorului sau memoria ram și după urmează camera, baterie etc.