| Dragooos a întrebat:

Ce e ala Jalibreak? La ce ajuta el la iphone thinking. Am iphone de ceva timp dar nu am folosit acest jalibreak nu stiu daca ajuta sau. strica cu ceva imi poate explica cineva? dau funda
P.S: am Iphone5 daca ajuta cu ceva thinking

Răspuns Câştigător
| LuckySeven a răspuns:

Jailbreak este ca un fel de "hack" care iti permite sa descarci aplicatii si jocuri, care in mod normal ar costa cativa lei (sau poate mai multi), gratis. Referitor la stricaciuni, poate sa iti umple telefonul cu virusi, in functie de aplicatie.

| Dragooos explică (pentru LuckySeven):

Aaa... deci este recomandat sa nu il iei, nu?

2 răspunsuri:
| LuckySeven a răspuns:

Depinde de preferintele fiecaruia. Daca vrei sa descarci multe jocuri si/ sau aplicatii, poti sa faci Jailbreak. Dar, daca nu vrei sa ai probleme cu telefonul, mai bine nu.