| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai buna? Husa sau folia?
Mereu m-am confruntat cu problema asta si nu stiu ce sa aleg.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Ambele, daca ai doar folie iti protejezi ecranul in schimb restul telefonului este expus, in timp se zgarie si se face urat, pe masura ce-l scapi apar mici indoituri/ciobituri in rama si arata urat, spatele daca este din sticla se poate sparge la o cazatura.
Daca ai doar husa, depinde si de husa, unele huse sunt subtiri si nu prea protejeaza la socuri, alte huse sunt mai butucanoase, iti fac telefonul mai mare si cumva incomod la utilizare dar ofera o protectie mai buna, in eneral sa te uiti sa aiba marginea mai sus decat ecranul, cand pui telefonul pe masa cu ecranul in jos, ecranul sa nu atinga masa, in cazul ala husa protejeaza partial si ecranul in caz ca scapi telefonul pe jos pe o suprafata perfect dreapta, daca il scapi pe pietre sau pe o suprafata neregulata atunci ai toate sansele sa-l spargi, de aceea cel mai bine este sa ai si folie si husa.

| anonim_4396 explică (pentru RB26DETT):

Ok. Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt două lucruri complet diferite și cu alte funcții.

| RobertMoon a răspuns:

Ambele