| anonomam a întrebat:

Ce este Samsung Cloud?

2 răspunsuri:
| Xaya a răspuns:

Samsung cloud, One drive si Google drive sunt cele mai utile aplicatii de salvare a datelor. Daca pui aplicatia Samsung cloud la treaba poti sa stai linistit cu privire la datele tale fiindca acestea vor fi salvate in cloud.

In cazul in care vrei sa iti resetezi telefonul dar nu vrei sa pierzi informatii importante poti sa te asiguri ca ai totul salvat inainte.

Eu in general folosesc aplicatiile google ca sa imi mentin datele fiindca o tableta Allview de exemplu nu prea poate suporta aplicatiile de la Samsung. De fiecare data cand imi resetez telefonul ma asigur ca am numerele de telefon si datele unor aplicatii salvate in Google Drive si toate pozele incarcate in Google Foto. Asa am fost salvata cand un fost telefon nu a mai pornit si cam totul a fost pierdut. Am intrat in google foto de pe computer si am fost uimita sa gasesc totul acolo. Cam la fel e si cu Samsung dar merge in general doar pe dispozitivele de la acest brand, google functioneaza la fel la toate dispozitivele cu o versiune decenta a Android.

| Stan24 a răspuns:

Samsung Cloud, este un serviciu de menţinere în permanenţa a datelor tale pe dispozitiv.(Fotografii, Filme, Clipuri Video etc)

Având totul stocat în cloud veţi putea sta liniştit în momentul în care dispozitivul dvs. nu mai funcţionează sau în cazul în care îl pierdeţi sau v-a fost furat.