| ALEXZZ55 a întrebat:

Ce fac daca am telefonul conectat la contul de whatsapp spart si nu il pot accesa iar eu vreau sa ma conectez la cont cu alt telefon dar trebuie sa pun cod de pe telefonul spart? Am acces la numar de telefon.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu există ca cineva să îți spargă contul de WhatsApp.
Un cont de WhatsApp nu funcționează pe bază de parolă, ci pe baza unei cartele telefonice (prepay sau abonament, nu contează).
În cazul tău trebuie să scoți cartela SIM din telefonul vechi și să o introduci în telefonul nou. Apoi o reconectezi la cont. Iar dacă cineva ți-a furat cartela SIM trebuie anunțată poliția. Mai ales dacă este abonament.

| Hyperion7 a răspuns:

Pur și simplu muti cartela din telefonul spart în altul nou, nu îți cere niciun vot.
Pur și simplu ai nevoie sa confirmi că numărul e al tău și atât, fara alte complicații.
Atenție!
Daca telefonul încă e funcțional, recomand să îți transferi conversațiile de pe un telefon pe altul, pentru că dacă faci cum ti-am zis mai sus, nu vei avea nicio conversație pe noul telefon.

| Hyunjinsboxers a răspuns:

Instalează pe noul telefon what's app și baga cartela din cel spart