| Dragooos a întrebat:

Ce înseamnă iCloud pe iPhone cu ce te ajuta contu iCloud? Eu am auzit de mai mult Timp ca ți-ai putea găsi telefonul pierdut ceva de genu se poate un răspuns mai detaliat? Mulțumesc anticipat ofer funda ms.

2 răspunsuri:
| SpanoCBR a răspuns:

ICloud este folosit pentru jocuri, aplicatii date si multe altele printre care si localizare telefonului tau pe o harta daca ai Find my iPhone activat. Cu iCloud salvezi progresul jocurilor si daca vrei sa iti instalezi iar un joc pe care l-ai mai avut iti da savegame-ul cand ai jucat ultima data

| PhhEuValy a răspuns:

Icloud e gen un card de date. Acolo poti depozita date fara sa iti ocupe spatiu pe phone