| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa ma portez la alta retea? Adica pot trece de la abonament Digi la Telekom? Daca am contract pentru un an pot trece de la Digi la Telekom fara alte taxe? Digi pe cartela date mobile are cel mai prost net

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Totul depinde de cat de bun este semnalul pe retea, unde incerci.
Unde ai acoperire buna 5G sau 4G, acolo iti merge bine internetul (cel mai bine: in orase mari).
Unde ai doar semnal 3G sau 2G, acolo internetul merge mai anevoios, spre deloc.

| Catrice a răspuns:

Cineva tocmai a trecut pe digi ca fata de altele are net mai mult mai bunhee hee

| Zuzu1991 a răspuns:

Sa te portezi inseamna foarte exact sa schimbi reteaua fara sa schimbi numarul
este lege in tara asta, ca ai dreptul

cat despre taxe, habar nu am, inca nu am comis-o tongue
dar, poti sa dai telefon si sa intrebi, ca nu te costa nimic!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treci la Vodafone, telekom sunt naspa si ei