| djseby98 a întrebat:

Ce magazine de telefoane stiti in alba Iulia dar sa fie libere la retea sa nu fie codate pe Vodafone sau Orange! dau funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Şi la Orange/Vodafone se vând telefoane necodate dacă le cumperi FĂRĂ abonament!

Vezi alte magazine la linkul :

http://www.say-shops.ro/magazine-alba_iulia.html

http://www.cylex-romania.ro/alba+iulia/telefoane+mobile.html

| djseby98 explică (pentru bursuc001):

Mersi dar nu stiu unde am citit ca sunt codate pe reteaua lor!

| bursuc001 a răspuns (pentru djseby98):

Cu plăcere!

Le codează DOAR pe cele care le dau pe abonament, la ofertă ( cu reducerea acea mare ).

Mersi şi eu pentru fundiţă.

Toate cele bune.

| djseby98 explică (pentru bursuc001):

Npk. am luat un tel de la Vodafone si este codat pe ei si l-am luat la liber! dar am noroc pentru ca o sa imi trimita codul pentru decodatwinking

| bursuc001 a răspuns (pentru djseby98):

Înseamnă că aşa l-au achiziţionat : codat pe Vodafone ( prin contract cu furnizorul ).

Oricum, atunci când cumperi telefonul la liber îl decodează gratuit, la cerere.

Toate cele bune.