| Kakarotto2016 a întrebat:

Ce parere aveti de OnePlus Nord 2 (fiul lui Samsung Galaxy Note 7)?

20 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Asa, acum ca am scapat de raspunsul pe care trebuia sa il primeasca tovarasul AD, sa iti raspund - de ce zici ca ar fi fiul accidentului ala de Note 7?
In alta ordine de idei, Nord 2-ul cred ca are ca puncte slabe charge-ul la 65 W si chipsetul MediaTek, care e primul de la MT pentru OP, deci probabil au incercat si ei ceva cu multe schimbari de la directia precedenta si nu prea le-a iesit. La Note 7 au fost erori grave de design. Aici cred ca se poate rezolva printr-un update de soft care sa limiteze incarcarea la vreo 50 W, maxim. Si un 33 W e foarte ok, plus ca nu vreau sa ma gindesc cum se incalzeste ala la 65 - eu am Mi 10T Pro si e destul de cald cand il incarc, insa nu in asa masura cit sa zic ca frige.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok, dar mai bine oppo

| MariusStef12 a răspuns:

OnePlus un telefon destul de bun, se spune despre el ca este Android pur!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MariusStef12):

Foarte competent comentariul, ce sa mai zic. OP e un BRAND. Se intampla sa aiba vreo duzina de telefoane lansate pana in prezent. Si Android pur din parti. https://en.wikipedia.org/wiki/OxygenOS