| terry123 a întrebat:

Ce parere aveti despre Allview? Sunt ok produsele lor? Am pus ochii pe un Allview x4 soul infinity, specificatile sunt ok, dar merita sa am incredere in ei?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate mai găsești vreo două sute de lei și ce zici de ăsta:
https://altex.ro/smartphone-samsung-galaxy-j5-2017-dual-sim-16gb-black

| Frank51 a răspuns:

Da. cat dai atata face.

| gelu1970 a răspuns:

Nu sunt ok.
Deci poți să te orientezi spre altă marcă sau să iți dai bănuții pe o castană.

| MihaelaDart a răspuns:

Dețin un Allview Viper s și după jumătate de an, au început micile probleme la el și încă persista deși nu mă deranjează când lucrez cu el, mă joc ori sa sun pe cineva. Când se încinge pe display apar purici și o decolorare in partea stângă o linie. Când se răcește, acei purici dispar. Nu l-am dus la vreun service, aștept până mi-l voi schimba cu altul pe mai încolo.
Nu as recomanda Allview.

| Bogdan70001 a răspuns:

O colega are si ce pot spune este ca, in mare. este un telefon destul de ok...nu ar trebui sa ai probleme cu el

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Allview e marca Romaneasca. Mama si tatal meu au Allview. Nu iti lua.
Extrem de proaste la soft(Cand intri in agenda si vrei sa suni pe cineva iti iese din agenda, iti intra in aplicatii singur, se stinge si numai se aprinde), extrem de proaste la baterie.

| CdeMetal a răspuns:

Nu prea, produsele lor sunt aduse din India si China si majoritatea sunt vechi de 2-3 ani, asa am observat.

| Illuminati2016 a răspuns:

Mai bine iti iei xiaomi sau Huawei funda?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Illuminati2016):

Vad ca insfarsit a ajuns Xiaomi sa fie cunoscut si in Romania...nu de alta, dar noi suntem mereu in urma cu modernizarea si na...

| TrustMeIKnow a răspuns:

Sunt asa si asa, da si nu. Sunt telefoane rebrenduite, produse in china de o anumita firma X, iar aceeasi firma produce acelasi model si pentru alte comapani doar ca sub alt nume (Allview in cazul nostru) aduse in Romania si modificat ROM-ul, poate cateva lucruri in plus, precum voice assistant in romana.
Nu stiu ce buget ai, dar ai putea sa te mai uiti putin si peste alte firme.

| nelyjoly a răspuns:

Eu îți recomand Xiaomi Redmi 4a de 32gb. Este un telefon bun nu se blocheaza si face poze bune.

| DariaCurca09 a răspuns:

Mie nu-mi place Allview pentru că produsele lor nu sunt prea bune..am văzut telefoane și la 200-300 de lei și nu prea cred că sunt cine știe ce...
Ar trebui sa pui ochii pe un Huawei sau pe un Samsung, eu am Huawei p9 lite mini și sunt foarte mulțumită de el! Costa cam 700 de lei. Are camera bună, fac niste poze bune (daca știi să îl folosești îți iese și ție)
Sper că te-am ajutat!