| Andrwi a întrebat:

Ce parere aveti despre telefoanele replica? Se merita achizitionarea unuia doar pentru convorbiri, numi trebuie pentru jocuri.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde sunt si unele firme bune de facut replici, dar eu unu nu as cumpara ca nu ai nici o garantie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU-ţi recomand să cumperi "replica" ( fie şi "1:1 replica identica, cu originalul" a ) nici unui model de telefon deoarece nimeni nu-ţi poate "garanta" performanţele acelor modele şi vei avea diverse probleme ( nefuncţionare, defecte, nu vor rula unele aplicaţii/jocuri, etc. )...

NU vă mai "aruncaţi" banii degeaba!

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu se merită. Replica se strică după prima lună de utilizare.

| Frank51 a răspuns:

Nu recomand deloc! De exemplu verisorul meu a avut un galaxy s5 replica si eu am avut un star s5280, al meu avea semnal full tot timpul si al lui avea o linie maxim 2, la acelasi operator, plus ca se blocheaza foarte des, nu merge fluent, iti zic eu ca nu merita. El a dat 500 de lei pe replica, si eu am dat 250 pe star s5280, un telefon foarte mediocru, dar macar e de marca si e de calitate, si este peste o replica de s5, imagineaza-ti.

| vladutcornel a răspuns:

Telefoanele replică ar putea avea probleme chiar și în convorbiri, din cauză că nu sunt obligate să respecte standarde de calitate.
Doar pentru convorbiri, părerea mea e că mai degrabă cumperi un telefon ieftin

| Tumi a răspuns:

Daca vrei sa te enervezi si sati toci nervi pe un telefon iti recomand sa nu-ti bati joc de tine si sa-ti iei o replicawinking

| dawyhd a răspuns:

Sunt telefoane bune pentru convorbiri, acum depinde si cum vei nimeri tu unul.Eu am avut astfel de telefon si nu am avut probleme cu el, dar l-am tinut putin timp.