| BeYourSelf7 a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul Motorola defy mb525? Acum am un Nokia c5-03..merita sa vand c5-03 si sa iau defy mb525?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Am avut Motorola Defy. E cel mai rezistent telefonul pe care l-am avut pana acum. L-am tinut 2 ani, timp in care a intrat si in apa, si in praf, si in namol. Nu a avut nici o problema. Nokia, nu mai e ce era pe vremuri. Motorola iti aduce avantajul unui sistem de operare puternic. Vine cu 2.1 din fabrica dar se poate face update la 2.3.7. happy
Eu il recomand, depinde si pretul de achizitie. E un telefon extraordinar in bugetul 4-500 de lei.

10 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Da, se merita. Te poti convinge singur de aici:
http://www.cellbharat.com/......pice-s650/
- Motorola are android 2.1. Daca ti-l cumperi cu speranta ca ai sa treci la 4.0, renunta ca nu poti, daca vrei sa mai ai si telefon. Dar alegerea e a ta.

| Trynda a răspuns:

Nu chiar. Nokia nu sunt cele mai bune. happy Sunt bune la unele aspecte dar nu cele mai bune. Eu as merge pe Defy. Motorola sunt de incredere. Am avut si eu cateva la viata mea. Am umblat cateva ore cu niste Motorola recent aparute.

| Predator30 a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda asta deoarece un telefon Nokia este mult mai bun decat Motorola, acum si defy este un telefon bun, depinde de gusturi, dar eu inprincipiu nu as fi de acord...Nokia sunt cele mai bune telefoane eu am unu de 4 ani, un 5230 si sunt foarte multumit de el si acum.
O zi placuta!

| Minks a răspuns (pentru Predator30):

Nokia nu mai e ce-a fost. Au facut TELEFOANE bune. Cand vorbim despre Smartphone-uri, au dat-o cu bata-n balta urat de tot. happy

| BeYourSelf7 explică (pentru Minks):

De un schimb Nokia c5-03 + n97 pe un defy? thinking

| Minks a răspuns (pentru BeYourSelf7):

Nu stiu ce sa zic. Depinde la cine gasesti.

| BeYourSelf7 explică (pentru Minks):

La un prieten bun..telefonul nu are mai mult de o luna jumate.

| Minks a răspuns (pentru BeYourSelf7):

Daca are si garantie e bine. Eu am dat Defy-ul meu cu 450 de lei acum 2 luni si el avea aproape 2 anihappy.

| BeYourSelf7 explică (pentru Minks):

Dar la meniu cum e? Mi s-a parut putin..nu stiu cum sa zic..ciudat. imi place mult meniul de la galaxy ace s5830

| Minks a răspuns (pentru BeYourSelf7):

E meniul de Android clasic.